Durasova chata

Nachází se kousek od Volské louky na vrcholku Troják (1044 m n.m.). Svou velikostí není chata moc typická pro Jeseníky. Její původní název byl Schlegelbaude.

Dlouho jsem pátrala po původu současného názvu chaty. RNDr. Rostislav Nebola z Brna mi z pověření RNDr. Jiřího Šimíčka zjistil:
"Ing. Jindřich Duras byl význačný lesnický odborník, který je již v r. 1919 titulován jako vládní rada. Byl také vládním zmocněncem pro obnovení lesní správy na Slovensku v Banské Bystrici. V tomtéž roce byl jmenovám do komise pro státní zkoušky na nově zřízené lesnické fakultě v Praze. V dalších letech je pak uváděn jako ředitel státních lesů a statků ve Frýdku.
V Historii Vysoké školy zemědělské v Brně a "Masarykova lesa", Rudolf Haša, Mendelova zemědělská a lesnická univerzita v Brně, 2007, je uveden v přehledu soudních znalců Ing. Jindřich Duras, lesní rada Ministerstva zemědělstvi: pro nauku o lesní správě".

Fotogalerie: Durasova chata

Kontakt

Lovecké chaty v Jeseníkách

zdenka.jordan@seznam.cz

Vyhledávání

TOPlist

Tyto stránky jsou originálním produktem autorky, horami, lesy a loveckými chatami posedlé, a KONTAKTNÍ ADRESA rozhodně NESLOUŽÍ KE ZPROSTŘEDKOVÁNÍ UBYTOVÁNÍ.