Kniha návštěv

Datum 15.02.2013
Vložil Hana Komárková
Titulek Díky za dokumentační soupis!

Dobrý den, svým albem chat jste mi připomněla některé krásné zážitky z dětství, které jsem strávila jako dcera polesného Ing. Josefa Šplíchala na polesí v Karlově pod Pradědem. Díky " zeleným kořenům" jsem vystudovala lesařinu a provdala se do lesácké rodiny ve vedlejším údolí Jeseníků - Vrbna pod Pradědem. Pracuji u Lesů ČR v Šumperku a tak jsem poznala další část Jeseníků. Většinu chat z vaší kartotéky znám, některé ještě chybí. Například tzv. Goeringova chata na úbočí Velkého kotle, Sokolí chata z videlské strany a další. Snad se mi podaří je v dohledné době navštívit a doplnit váš seznam.
Díky za zachycení unikátní atmosféry některých loveckých chat, víc a víc nám zvětrává a mění se na komerční zápach :-)
Hana Komárková
P.S.
Silonova chata se jmenuje podle lesního rady Jiřího Slona, který si upravil příjmení na pro něj přijatelnější: Silon. Vím to od tchána, který pracoval od poválečných let až do svého důchodového věku na polesí Vidly a měl chatu na revíru. Dodnes ve Vidlích žije a jeho vzpomínky by vydaly na několik knih :-).

Datum 15.02.2013
Vložil Zdenka
Titulek Re: Díky za dokumentační soupis!

Milá Hani, jsem ráda, že jste se mi ozvala. Děkuji vám za informaci o panu Slonovi. Snad se někdo ozve a sdělí mi, kdo byl pan Háša, pan Duras, pan Opletal, Vilém,... Je ještě hodně chat, které mám v plánu vyhledat a doplnit. Chybí mi celé pásmo Orlíku, chata Rudohorka, Keprník, Opletalova chata, Vilémova chata a další. Jsem za to ráda, protože mám pořád nové cíle. Je pořád co poznávat. Do výletů zapojuji už celé příbuzenstvo a zažíváme spoustu dobrodružství. Není totiž vždy snadné chatu nalézt. Za jakékoli další informace vám budu nesmírně vděčna... P.S. Göringovku jste přehlédla.

Datum 28.07.2014
Vložil vojtakrejčí
Titulek Re: Re: Díky za dokumentační soupis!

Kdysi dávno jsem navštívil starého lesníka a on lecos povídal o loveckých chatách. Vzpomínám, že o Opletalce říkal, že nese jméno po prvním prvorepublikovém řediteli st. lesů Dr. Opletalovi.
Wikipedie praví:
Prof. Ing. Josef Opletal (20. listopad 1863 Studenec (Čelechovice na Hané) – 18. prosinec 1953 Brno) byl významný český lesník.
Vystudoval Vysokou školu zemědělskou ve Vídni, poté krátce působil v praxi Ratajích nad Sázavou, později dlouhodobě v Bukovině. V roce 1919 nabídl své služby Československé republice. Působil jako ředitel státních lesů a statků v Banské Bystrici. Od roku 1921 pracoval ve funkci generální ředitel státních lesů a statků v Praze. Rezignoval na funkci poté, co se střetl se státní byrokracií, která prosazovala prodej dřeva dřevařským společnostem na základě dlouhodobých smluv. Poté přešel na lesnickou fakultu v Brně, kde pracoval jako profesor lesní těžby a technologie. Dále byl zvolen děkanem fakulty a rektorem Vysoké školy zemědělské a byl mu udělen čestný doktorát technických věd. Světovou proslulost získal prací o lesním dopravnictví (1913), která byla oceněna několika rakouskými a rumunskými řády. Zajímavou památkou na jeho působení je i Lesnický Slavín, který vybudoval v lesích Školního lesního statku Křtiny u Brna.
Zdravím a přeji mnoho hezkých a úspěšných lovů starých chat. vojta

Datum 15.02.2013
Vložil Lenka Popková
Titulek Tohle je nefalšovaná láska k přírodě a životu

Všichni máme doma teplou vodu, ledničku myčku,.. Dokonce za nás začínají vysávat robotické vysavyče. V létě jezdíme do ciziny k moři, v zimě lyžujeme v Alpách. Díky internetu není problém zjistit co se právě děje u protinožců. Ale o naši historii, kulturu a přírodu se pomalu ale jistě přestáváme zajímat. Díky tomuto nádhernému a dechberoucímu webu si alespoň minimálně dokáži představit jakou krásu máme u nás na dosah.

Zdeni, tohle je jeden z mnoha důkazů o tvé nikdy nevyprchatelné lásce k přírodě. Kéž by každý z nás měl z ní aspoň kousek!
Je mi velkou ctí se s tebou kamarádit. Děkuji moje drahá přítelkyně.
Lenka

PS: Těším se na povídání o Alešově chatě. Vše mně můžeš povykládat třeba cestou k ní.

Datum 15.02.2013
Vložil Zdenka
Titulek Re: Tohle je nefalšovaná láska k přírodě a životu

Leni, už jsem text k "mé"chatě doplnila. A samozřejmě jsem už zjistila, kolik tam toho chybí. Např. že na původních trámech byl napsán letopočet 1871. I ta "moje" chata má svou historii. Srdce mi krvácí, když vidím s jakou lehkostí necháváme chátrat díla původních stavitelů... Na společnou cestu k ní se těším :-).

Datum 15.02.2013
Vložil Víťa Adamec
Titulek Ten web má duši...

... a co víc psát?

Datum 15.02.2013
Vložil Zdenka
Titulek Re: Ten web má duši...

... všechno mělo a má smysl...

Datum 15.02.2013
Vložil Pjotr Zamladačundrákowyč
Titulek Bravo ! Tleskám !

Na Zdeničku a její všestranně činorodou akčnost jsme pyšní všichni, kteří máme čest vedle ní být, někdy i jenom pár minutek v roce !!! Její aktivitu, přehled, zájmy, vůli po novém vzdělávání se - by mohla rozdávat a ještě by jí hodně zbylo.
Nápad s tímto webem je opět perfektní !
Zdeni, díky a doufám, že ti pár lidí pomůže doplňovat - i když již asi moc toho chybět nebude - jak tě znám...... :-)))

Datum 15.02.2013
Vložil Zdenka
Titulek Re: Bravo ! Tleskám !

Petře, díky, díky za rozšiřování. Nějaké nové informace na doplnění se už objevují. Netušila jsem, kolik lidí - milovníků Jeseníků- tyto stránky osloví...

Datum 14.02.2013
Vložil Milena Hájková
Titulek vzpomínky

Milá sestřenko, strejda, tvůj tatínek, by byl na tebe náležitě pyšný!!! Jelikož jsem s vámi ledaskteré chaty prochodila, jsou to i vzpomínky pro mě. Při některých toulkách po lesních chatách byl stýc ještě s námi, některé jsme prošli se vzpomínkami na něj. Je to moc a moc vyvedené, včetně fotografií, o nápadu nemluvě!!Díky moc !!!!!!!!Miluška Hájková, Kvasice, okr. Kroměříž

 

Kontakt

Lovecké chaty v Jeseníkách

zdenka.jordan@seznam.cz

Vyhledávání

TOPlist

Tyto stránky jsou originálním produktem autorky, horami, lesy a loveckými chatami posedlé, a KONTAKTNÍ ADRESA rozhodně NESLOUŽÍ KE ZPROSTŘEDKOVÁNÍ UBYTOVÁNÍ.